Hetkel oleme j6udnud oma r2nnakutega l6una Cambodiasse, t2psemalt Sihanoukville. N8 suurde turistimagnetisse, kui seda v6ib nii nimetada. Yldiselt katsume siit v5imalikult ruttu jalga lasta, kuna suurem osa kontingenti tundub olevat saabunud siia odava alkoholi ja naiste p2rast. Seega stereotyypne turist, keda t2naval kohtad on kergelt kiilanev, patsiga ja higistav ning kilavate silmadega keskaeline mees. Lisaks sellele, kuna suur osa Vang Viengi tuubingust suleti, liikus v2idetavalt palju sealtset t88j6udu alla ning samuti oodatakse siia tugevat b2kkerite voolu t6usu. Muidugi vaevalt, et Vang Vieng kauaks vaikellu j22b, suure t6en2osusega t6stetakse veidi kvaliteeti ning turvalisuse taset ja pidu l2heb t2ie hooga edasi. Analoogne kiirelt jalga laskmise tunne oli ka n2iteks Filipiinidel. Niiet liigume omadega Vietnami piirile l2hemale ning paneme m6neks ajaks jalad vette Kepis. Hetkel paistab kyll siia kanti saabuvat suuremat sorti torm, niiet pole kindel palju me neid varbaid vees leotada saame aga seafood pidi seal vaatamata tormile olema suurep2rane.
Kuna Sihanoukvilles on Vietnami konsulaat, siis oli see peamine p6hjus, miks siia end ajasime. Visa taotlemine k2ib siin yle m6istuse lihstalt. Meil v6ttis see aega tervelt 5 minutit ja k6ik oligi korda aetud. Niiet hip hip hurrraaaa, viimane viisa mida taotlema pidime. Nyyd siis on koju saabumiseks roheline tuli, eeldades, et meid Moskva lennujaamas kinni ei peeta v6i siis Beijingist v2lja ei lasta, kuna Vene viisat pole. Kusjuures selle Venemaa ymberistumisega on sellised veidi vastuolulised lood. Erinevatest allikatest leiab erinevat infot. Nimelt, kuna meil on piletid eraldi ning pagas suure t8en2osusega ei l2he otse Hong Kongist Eestisse, siis justkui ei kehtiks 24h jooksul ymberistumisel olev viisavabastus. Samas aga Estonian Airist tuli vastus, et pagasi saab v2lja v6tta ja uuesti sisse anda ilma, et tsoonist v2ljuks, niiet panustame hetkel sellele.
Nii Laoses kui ka Cambodias sattusime viibima ysna huvitaval ajal. Nimelt Laose pealinnas oli parasjagu k2imas Euroopa ja Aasia vaheline kohtumine, niiet Andrus Ansip viibis umbes 1km raadiuses ja s6itis paar korda meist m88da ning linnas lehvis mitmes kohas Eesti lipp. P2ris naljakas, kui sisuliselt kuid pole rahvuskaaslasi n2inud. Ning nyyd siin on hakkamas uus kohtumine, mille k2igus lennutatakse Obama Cambodiasse. Ehk siis sellega seoses muudetakse tugevalt pealinnade ilmet. T2navakaubitsejatel palutakse oma 2rid kokku t6mmata ning yldine elu on tugeva avalikkuse t2helepanu all. T2navatel on iga 15 m tagant politseinikud, t2navad on puhtad ja v6rdlemisi vaiksed. Kuna me lasime Phnom Penhist enne jalga, kui Obama j6udis kohale tulla, siis p2ris m8llu ei n2inud aga hetkel k2isid suuremat sorti ettevalmistused ja Ameerika eriv2gesid oli siin ja seal n2ha ringi siblimas.
Yhtlasi suri umbes kuu aega tagasi 2ra kuningas, seega on riik veel senini ysna suures leinas ning k6ikjal v6ib n2ha kuninga pilte leinalindiga ning lossi juures suurt rahvamassi oma austust avaldamas.
Ilmselt nii m6nigi s6ber, kes neid ridu lugema satub, on imestanud, miks minu postitused peaasjalikult sisaldavad ainult kuivi fakte, ylevoolavat hala koduigatsusest ning erinevaid sekeldusi asjaajamistest. Sellele on t6es6na lihtne seletus. Nimelt selleks, et meie ulal viibimine yleliigset muret ei tekitaks, annan vahepeal meie k2ek2igust teada ning kohalikud internetipunktid on lihtsalt kohad, mis ei tekita just yleliigset inspiratsiooni kirjutamiseks. Igap2evaselt me kogeme nii palju erinevaid emotsioone, suurep2raseid kui ka kummalisi hetki, seiklusi ja maitseid, et seda on keeruline kui mitte v6imatu yhe hinget6mbega kirja panna, seega katsume seda teha j2rgem88da ja alustades algusest siis kui oleme koju j6udnud.
Vietnamiga seoses oleme me ysna p6nevil, kuna ootamatult kohtume seal kallite s6pradega. Niiet plaanime oma viimase osa reisist lebotada, syya ja juua ning nautida head seltskonda. Tundub nagu suurep2rane plaan. Ehk siis oleme p2ris 6nnelikud :)
No comments:
Post a Comment