Monday, October 25, 2010

Pärlilaeva varustus



Minult on paar inimest uurinud töötamise kohta pärlilaeval. Kuna endil on ilmselt plaanis järgmise aasta harvestiks tagasi minna, siis panen väikese memo asjadest, mida enne laevale minekut varuda tasuks.

- desifitseerivad kreemid. Igasugu kriimustusi, täkkeid jms tekib töö jooksul nahale üsna palju, kuna vesi on soe ja kannab endas mustmiljon erinevat bakterit, siis tuleb iga kriimu tekkides asuda selle eest hoolt kandma, et põletikku sisse ei läheks. Halvemal juhul võib asi lõppeda veremürgitusega. Minu kaks lemmikut olid Bepanthen Cream ja Paw Paw kreem, viimane neist on eriti universaalne ja väidetavalt parim.
- Kõikvõimalikud näo ja nahahooldusvahendid. Laeval on küll olemas desinfitseeriv geel, millega tasuks iga tööpäeva lõpus nii kuuma vee all, kui kannatab end ära pesta, kuid nöonahk vajab ka suuremat sorti hoolt. Tihtipeale on tööpäeva lõpus käegakatsutav soolakiht nahal.
- Niisutavad kreemid kehale
- Käenahk hakkab umbes 99,9% tõenäosusega narmendama ja vahetub mitmeid kordi. Parimad käekreemid on Body Shopi Hemp cream , super niisutaja ja mõeldudki nö rasketööstuses töötavatele inimestele. Paljud armastavad ka Neutrogena Norwegian kreemi.
- Beebipuuder, kuna enamus ajast on riided, jalad jne märg, siis võivad mõned kohad ära hõõruda. Beebipuuder parim ravi.
- Valuvaigistid. Peaasjalikult läheb neid vaja ilmselt esimese kuu jooksul, pärast seda keha harjub ära. Kui hommikul käed üldse liikuma ei hakka, siinkohal mõtlen sõrmi, siis tasub panna need kuuma vee sisse ja hoida veidi. Siis hakkavad liigesed tööle jälle.
- Lihasvalude puhul aitas minul vähemasti väga hästi Tiger Palm, Eestis käisin, siis vaatasin, et seda on ka meil juba müügil. Teeb naha mõnusalt soojaks ja õhtul enne magama jäämist peale määrides on selle lõhnal täiesti uimastav mõju.
- Plaastrid / teip - soovitatavalt veekindel. Laeval oli küll mingi variant olemas ka, kuid mitte just parim. Igaks juhuks tasub endale varuda.
- Viin, sellega on nüüd selline lugu, et iseenesest ei tohi laeval olla mitte mingit kangemat alkoholi, kui Mid Strength õlu, kuid mul on alati pudel viina kaasas ravieesmärkidel. Kui seda kotist välja ei võta ja suurt kära ei tee, siis vaevalt, et keegi pahaks paneb, eelnevalt võiks muidugi kooskõlastada, kuna austraallased ei ole midagi kuulnud näiteks viina sokkidest ja esialgu ei saa ka ilmselt aru, kuidas saab viin olla vajalik raviks.
- Vitamiinid, tasub vähemasti alguses võtta, kui keha pole suure koormusega harjunud.
- Korralikud jalanõud. Mina kasutasin crocs'e, olin küll veenudnud, et ma neid endale mitte kunagi elus ei osta aga näedsa... Ilmselt ei ole parim lahendus, kuna jalad ei püsi kuivad ning nende alune muster kipub kiiresti kuluma ja võivad olla libedad. Oluline on, et jalanõu millega töötad oleks kindlasti suletud. Paljud kasutavad kummikuid ja ka töösaapaid.
- Tööriided, soovitatavalt pikad püksid, pikkade käistega särk, rätik jne. Sel hooajal sai töötatud enamus ajast lühikestes riietes ja seda viga järgmine aasta kindlasti ei tee. On palju tööetappe, kus pole vahet ja suurt ohtu pole, kui lühkarites töötad. Kuid kui näiteks mere peal käia liine üles võtmas, siis võib vesi põrguvalu teha. Lisaks on näiteks paljude paneelide küljes, mis on pikalt puhastamata fireweed, teeb samamoodi haiget nagu kõrvenõges, kuid valu ei lähe just väga ruttu üle. Lisaks leidub seal vees mitmeid tegelasi, kellest tasub eemal hoida ja pikk riietus kaitseb kõige paremini.
- Korraliku kaitsega päikeseprillid.

See ongi vist laias laastus kõik, kui mul midagi veel meelde tuleb, eks siis täiendan.

No comments:

Post a Comment